Aktuálne ekologický trend

Určite ste už postrehli, že v rámci ekológie sa rieši problematika plastových slamiek. Hoci sa môže zdať, že ide o absolútnu maličkosť a ich odporcami to občas trochu preháňajú, niečo na tom predsa len je. Pokúsime sa vám predstaviť, ako veľmi dokážu pomôcť kovové alebo papierové slamky.

Plasty sú jedným z najväčších globálnych problémov súčasného sveta. Väčšinou sa naša pozornosť obracia k tým najväčším problémom, ktoré sú najviac na očiach. Ale ak ste normálny človek a nie extrémne vplyvný politik alebo snáď superhrdina, tak vám tieto problémy čoskoro prerastú cez hlavu. Máte toho predsa toľko. Vzdelanie, práca, bývanie, peniaze, rodina. Mať na pamäti aj dobro našej planéty je chvályhodné ale veľmi ťažké a navyše vám vaše úsilie po určitej dobe príde zbytočné. Vzhľadom k pesimistickým správam všemožných médií o znečistení.

Riešenie z kovu a papiera

Poďme sa sústrediť na menšie, ale dôležitý problém. Skúste presvedčiť pár priateľov, nech každý z nich spočíta, koľko plastových slamiek za mesiac využije. Alebo sa opýtajte niekoho, kto pracuje napríklad v reštaurácii aká je ich spotreba. Budete prekvapení. Plastové slamky sú denným chlebom každej reštaurácie, ktorej dverami prejdú za deň tucty ľudí. A kvôli hygienickým predpisom sa nedajú využiť viackrát ako raz.

Papierové slamky sa síce taky viackrát nevyužijú, a ak sa moc rozmočí, sú pre pitie nepohodlné, ale sú ľahko recyklovateľné. A ako je všeobecne známe …papierové slamky sa ľahšie rozloží ako plastové. Trochu toho nepohodlie pre našu planétu predsa znesieme. 

A ak nie. Je tu ešte možnosť kovových slamiek. Nie je to vôbec dráha záležitosť a bude tak mať vaše osobné slamku pri sebe v každej situácii. V reštaurácii, v klube s kamarátmi, na návšteve.

Poďme urobiť pre matičku krajinu aspoň toto. Len častejšie používanie kovových a papierových slámok môže planéte uľaviť.

You May Also Like

Leave A Comment