Jete aj vy kosti?

Už od detstva každý z nás miluje gumených medvedíkov. Vždy nás ale upozorňovali, že nie sú také prospešné sama viem, že sa vyrábajú z kostí a iných nie vábnych vecí ale aj tak ich milujeme a nevieme povedať nie poďme sa na to pozrieť zblízka.

Žiadne vitamíny

Na obaloch nás väčšinou klamú vitamínmi, ktoré ale gumené medvedíky obsahujú minimálne alebo vôbec. Nedodajú nám žiadne vitamíny, minerály, ani železo, vápnik či vitamín C ako sme si mysleli. Konzumácia na podporu vitamínov v tele je teda nulová. Obsahujú kolagén keďže pila na kosti je nástrojom pri ich výrobe keďže sa skladajú z bravčových kostí, šliach alebo kože.

Skutočný obsah

Sú zo samého cukru a preto sú aj návykové pozor na veľkú konzumáciu môže viesť k obezite a srdcovým ochoreniam. Neobsahujú žiadny tuk ale napríklad taký glukózový sirup, cukor, želatínu, dextrózu, ovocné šťavy z koncentrátu, kyselinu citrónovú, ovocné rastlinné koncentráty, aróma, leštiacie látky (včelí vosk, karnaubský vosk), extrakty z ovocia a sirup z invertného cukru. Pri skutočnom videu ich výrobe, ktorý natočila Belgičanka sa veľa ľuďom prevrátil žalúdok. O sto šesť pri výrobe je využívaná pásová pila na kosti, pásove formy a iné pásové zariadenia. 

Rastú v tele medvedíky?

Niektorí vedcovia strašia tým, že niektoré medvedíky môžu v žalúdku detí zväčšiť svoj rozmer a jeden macko tak môže narásť až na 20 centimetrov. Medvedíky taktiež absorujú vodu a preto je u detí zvýšená aj dehydratácia. Určite sa napite pred konzumáciou a nie po pretože takto by ste ešte podporili rast týchto sladkostí v tele.

Ak si aj naďalej chcete vychutnávať svoju obľúbenú maškrtu radšej nepozerajte na žiadny dokumentárny film, kde uvidíte nástroje ako pila na kosti a mlynčeky na iné časti zvierat a doprajte si ich len raz za čas.

You May Also Like

Leave A Comment