Palacinka

Palacinka je v mnohých reštauráciách, kaviarňach podávaná ako dezertné múčnik. Palacinka je nekynutý múčnik, ktorý je vyrobený z liateho odležaného cesta. Základom pre prípravu palaciniek je múka, mlieko a vajcia, ktoré môžu byť doplnené a ochutené soľou, cukrom a ochucovadlami. Má podobu veľmi tenké placky, pečené na panvici alebo na rozpálenej platni. Palacinku môžete servírovať nielen s ovocím, šľahačkou, nutellou ale aj mäsom, syrom alebozeleninou.Či sú to palacinky sladké, slané, krásne vykružené alebo potrhané, vždy je to vynikajúci spôsob, ako počas krátkej chvíľky zahnať chuť na sladké. Dezertné pokrmy typu palaciniek z múky, kravského mlieka a slepačích vajec sú rozšírené prakticky po celom svete a pripravujú sa v rade variantov, najmä podľa druhu múky, prípadne krupice.

V čom inom urobiť palacinku?

Palacinkovače sú určené priamo na výrobu palaciniek, je to ďaleko spoľahlivejšie variant ako urobiť palacinky. Keďže na panvici musíte kontrolovať, kedy je palacinku vhodné obrátiť. Palacinkovač a panvica na palacinky je obrovskou výhodou v každej reštaurácii. Sú skvelé svojou jednoduchosťou, pomocou a hlavne údržbou. Tieto pomocníkmi zoženiete na každom elektro eshopu, v kamenných predajniach alebo priamo u značiek spoľahlivých elektro výrobcov (eta, sencor pod.). Panvica na palacinky sú väčšinou z teflónu, nepripaľujú sa a ich použitie je jednoduché. Opäť údržba je veľmi jednoduchá stačí po dorobenie palaciniek a vychladnutí panvy utrieť obyčajným obrúskom povrch dna panvice. 

Druhy palaciniek

Palacinky si môžete pripraviť ako na sladko i na slano, stačí si urobiť perfektný a chutný základ to je cesto. A zvyšok doladiť sladkou alebo slanou náplňou. Medzi obľúbené slané palacinky patrí palacinky s vaječnou plnkou, palacinky plnené hubami, palacinky s mäsovou náplňou, kapustové palacinky, palacinky s plnkou z kuracích pŕs a lososovej palacinky. Do obľúbených sladkých palaciniek patrí palacinky plnené sladkými hrozienkami, tvarohovo-čučoriedkové palacinky, citrónovo-tvarohové palacinky, banánovej palacinky a palacinky s jablkovo-orechovou náplňou. 

You May Also Like

Leave A Comment