Pánvice není jen tak nějaký kus železa 

Naozajstný poklad Španielov. Je považované za národné jedlo. Už v histórii sa toto jedlo zaradilo medzi najobľúbenejšie svoju nenáročnú prípravou. Jedlo, ktoré sluhovia odnášali po hostinách preč zo stolov, si dávali do veľkej misy, aby ho potom večer mohli vziať domov a urobiť si z neho palleu. Až neskôr sa z tohto jedla stalo niečo iné, niečo viac slávnostného. Teraz už sa pallea pripravuje v reštauráciách, ale aj vonku na ohni. 

Chcete mít kvalitní pánvici? 

Tí, ktorí chcú mať palleu naozaj správne urobenú by nemali podceňovať vybavenia. Panvica na paellu je v dnešnej dobe už rozšírená a obľúbená, takže sa nebojte, že by ste mali problém ju zohnať. Zohnať sa dá už naozaj skoro všetko, čo potrebujete. Toto jedlo sa podáva prevažne cez víkendy a pri slávnostiach. Je to jedlo robené naozaj pre početnú spoločnosť, preto si ju vychutnáte najlepšie s priateľmi a rodinou. Každý môže pomôcť a ingrediencie sa môžu líšiť. Zaklad je však jasný. Pallea je pokrm z ryže a šafránu.

Takto prežitý deň pre vás všetkých bude ako výborným odreagovaním, tak gurmánskym zážitkom. Nech u vás vyhrala panvica na paellu, pretože paellu ste vždy chceli skúsiť alebo osvedčená klasika panvica na grilovanie. Každý výber je ten správny, pretože okolo vás budú ľudia, ktoré máte radi a ktorí vám radi pomôžu s prípravou aj následnú konzumáciou. Ako taky inak. Keď máte chuť vyskúšať niečo nové, fantázii sa medze nekladú. Nabudúce treba zvíťazí klasika zase z inej krajiny, ktorú ste navštívili.

You May Also Like

Leave A Comment